Jak dobrać kolor, wzór i fason rajstop?

Coraz szersza oferta producentów rajstop to dobra wiadomość dla kobiet lubiących oryginalne modele nadające ich stylizacjom charakter. Wiele dostępnych wzorów i kolorów powoduje jednak także, że niektórym paniom trudno jest podjąć decyzję, a dokonane wybory nie zawsze przekładają się na trafne połączenia z innymi elementami garderoby.

Bezpieczna klasyka
Rajstopy w kolorze cielistym lub czarnym w dalszym ciągu należą do najczęściej wybieranych modeli. Sprawdzają się w niemal każdej stylizacji i minimalizują ryzyko modowej wpadki. Po ciemne kolory sięgają najchętniej panie, którym zależy na optycznym wyszczupleniu nóg. Nieco więcej uwagi wymaga dobranie odpowiedniego odcienia cielistych rajstop – zbyt ciemne będę kontrastować z karnacją i wyglądać nienaturalnie. Przy dobrze dobranym odcieniu i grubości 15 DEN można osiągnąć bardzo naturalny efekt, a pończochy staną się praktycznie niewidoczne, subtelnie poprawią jedynie koloryt skóry.

Intensywne kolory i wzory
Nie należy obawiać się i unikać kolorowych rajstop – mogą stać się oryginalnym elementem stroju i podkreślić zgrabne nogi. Kluczowe jest dostosowanie odpowiedniego modelu do okazji oraz kolorystyki pozostałych części stylizacji. Najbezpieczniejsze będą wszystkie połączenia barwnych lub wzorzystych rajstop z czernią. Kontrastowe zestawienia wymagają większego modowego wyczucia i nie zawsze sprawdzą się jako strój do pracy czy oficjalne spotkanie.
Wzorzyste rajstopy pod względem uniwersalności mogą okazać się lepszym wyborem. Niektóre desenie są bardzo subtelną ozdobą i sprawdzą się nawet w eleganckich zestawach. Te bardziej wyraziste i przyciągające uwagę lepiej zostawić na mniej oficjalne okazje oraz pamiętać o umiarze, jeśli chodzi o zestawianie z ubraniami. Deseń na rajstopach oraz bluzka z dużą aplikacją mogą okazać się nietrafionym połączeniem.

Fason do zadań specjalnych
Panie posiadają niekiedy specjalne oczekiwania wobec rajstop, a producenci chętnie spełniają te oczekiwania. Modele przeznaczone dla przyszłych mam pomagają podtrzymać rosnący brzuszek i odciążyć kręgosłup. Dzięki odpowiednio dobranej bieliźnie kobiety mogą subtelnie modelować sylwetkę, a także zadbać o swoje zdrowie. Rajstopy przeciwżylakowe poprawiają krążenie krwi w nogach, docenia je przede wszystkim panie, które mają genetyczne predyspozycje do tego rodzaju dolegliwości. Także w okresie ciąży ryzyko żylaków wzrasta i tego rodzaju modele będą elementem profilaktyki.