Wybór pomiędzy rajstopami a pończochami

Zarówno pończochy, jak i rajstopy mają swoje zwolenniczki oraz przeciwniczki. Coraz większa liczba kobiet poszukuje rozwiązań, które zapewnią im większy komfort i testuje różne rodzaje bielizny. Trudno jednoznacznie rozstrzygać, który z nich jest lepszy, wiele zależy od okazji i indywidualnych wymiarów.

Rajstopy
Rajstopy okrywają nie tylko nogi, ale także dolną część tułowia. Dzięki temu mają większy wpływ na kształtowanie tej partii ciała. Szczególnie jeśli zależy nam na spłaszczeniu brzucha, warto zdecydować się na rajstopy modelujące. Nawet modele nie posiadające takich właściwości, mogą optycznie zmienić proporcje sylwetki. Ponieważ rajstopy produkowane są w wielu kolorach i wzorach łatwo znaleźć na przykład te, posiadające podłużne pasy lub szwy, które wydłużą wizualnie nogi. Nie bez znaczenia jest także kolor – ciemne odcienie sprawiają, że wydadzą się szczuplejsze.
Innym specyficznym rodzajem tej części garderoby są rajstopy o właściwościach przeciwżylakowych. Dzięki odpowiedniej sile ucisku pomagają poprawić krążenie krwi, a co za tym idzie: zmniejszyć ryzyko pojawienie się żylaków o osób o genetycznych skłonnościach do tego schorzenia.
Rajstopy okażą się nie do zastąpienia zimą, gdy istotny jest nie tylko wygląd, ale także ochrona przed zimnem. W sklepach można znaleźć wiele modeli stworzonych właśnie z myślą o niskich temperaturach – grubość 100 a nawet 300 DEN pozwoli nosić ulubione spódnice także zimą.

Pończochy
Wiele kobiet, narzekających na opadnie kroku podczas noszenia rajstop wybiera pończochy, zakrywające tylko nogi i kończące się w górnej części uda. Także w upalne dni będzie to z pewnością kusząca alternatywa, bo pończochy pozwalają czuć się bardziej swobodnie.
Dla wielu pań oprócz kwestii praktycznych decydujące jest także samopoczucie – pończochy nie bez przyczyny uznawane są za jeden z najseksowniejszych elementów garderoby. Na rynku dostępne są modele samonośne, zakończone najczęściej ozdobną koronką lub paskiem, dzięki którym nie zsuwają się z nóg. Inną opcją są pończochy mocowane na pasie, który sam w sobie jest także efektownym dodatkiem. W zależności od potrzeb może być on wyposażony w cztery lub więcej podwiązek – od ilości klipsów, które podtrzymują pończochę będzie zależało jej przyleganie. Wybór pasa może także delikatnie wpłynąć na kształt sylwetki – oprócz modeli cienkich, półpełnych i pełnych, można znaleźć tak najszersze pasy formujące spłaszczające brzuch.

http://www.ceneo.pl/artykuly/ponczochy_czy_rajstopy