Wybór rajstop w trzech krokach

Wiele kobiet wciąż dokonuje zakupu rajstop nie przywiązując do tego elementu garderoby zbyt dużej uwagi – jest to jednak błąd, który może odbić się nie tylko na wizualnej stronie stylizacji, ale przede wszystkim komforcie. Stojąc w sklepie przed półką pełną różnych modeli rajstop, warto pamiętać o trzech kwestiach, które pomogą dokonać właściwego wyboru.

Dopasowanie do indywidualnych wymiarów
W przypadku ubrań ich rozmiar to jedno z najważniejszych kryteriów – podczas zakupu rajstop jest dokładnie tak samo! Zbyt ciasne będą za bardzo obciskały ciało i utrudniały swobodne wykonywanie ruchów. Za duży rozmiar spowoduje ich zsuwanie. Problemem jest brak możliwości przymiarki, dlatego kluczowa jest znajomość swoich wymiarów. Wzrost i obwód bioder pozwolą na podstawie wskazówek producenta, określić właściwy rozmiar.

Specjalne potrzeby
Rajstopy mogą stanowić nie tylko osłonę nóg przed chłodem. Producenci coraz częściej poszerzają swoją ofertę o produkty kształtujące sylwetkę. Modelowanie problematycznych partii ciała przy wykorzystaniu odpowiednich rajstop nie jest jedynie chwytem marketingowym. Odpowiedni krój i rodzaj tkaniny spłaszczy brzuch lub uniesie pośladki. Efekt estetyczny jest niezwykle istotny, ale dodatkowo rajstopy mogą posiadać właściwości prozdrowotne i zapobiegać żylakom.
Lato i bardzo wysokie temperatury sprawiają, że wiele kobiet chętnie rezygnuje z tego elementu garderoby – zdarzają się jednak okazje, w przypadku których byłoby to potraktowane jako faux-pas. Wówczas alternatywą mogą okazać się rajstopy w sprayu, zapewniające ujednolicenie koloru nóg i bardzo naturalny efekt.

Kolor rajstop
Ponieważ producenci wprowadzają do swojego asortymentu coraz więcej kolorów rajstop, wybór staje się trudniejszy. Najpopularniejsze są w dalszym ciągu te, o barwie cielistej, ale również tu łatwo o popełnienie błędu. Zbyt ciemne nogi w stosunku do reszty karnacji będą wyglądały groteskowo. Jeśli zależy nam na naturalnym efekcie warto także poszukać produktu o matowym wykończeniu, bez dodatku błyszczącej lycry.
W klasycznych stylizacjach sprawdzą się także czarne rajstopy, których dodatkową zaletą jest optyczne wyszczuplenie nóg. Kobiecy ceniące odważniejsze stylizacje mogą pozwolić sobie na jeden odcień z szerokiej gamy kolorystycznej, pamiętając jednak o dopasowaniu barwy do całości stylizacji.